Masážní lehátka

Sort by
Cena
Kategorie
Color
Material

Masážní lehátka Vám do života přinesou uvolnění

Chtěli byste si doma vychutnat uklidňující pocit jemné masáže? Nebo chcete masáží pomáhat jiným, aby se po dlouhém dni zbavili napětí a bolesti zad? Pak potřebujete profesionální masážní stůl! Poradíme Vám, na co se při nákupu zaměřit.

Flexibilní a stabilní přenosné masážní stoly

Mobilní masážní stůl lze sestavit i znovu složit ve velmi krátkém čase a v několika jednoduchých krocích. Stůl lze složit do kompaktního prostorově úsporného tvaru a pohodlně uskladnit. Když vám přijde klient, je stůl okamžitě připraven k použití. Při výběru dbejte na hmotnost stolu, přenosný masážní stůl by neměl vážit víc než 25 kilogramů. Velmi praktickým doplňkem je taška, ve které stůl snadno přenesete. Skladnost a flexibilita by ale neměla být na úkor stability. Vysoce kvalitní masérské stoly se vyznačují robustní konstrukcí, protiskluzovými koncovkami na nohách a fixační vzpěrou uprostřed. Křížové příčky a diagonální napínací lanka ještě více zvyšují stabilitu a zabraňují nepříjemnému skřípání i při větším zatížení. Maximální pracovní zatížení stolu by mělo být až 250 kilogramů, pouze takové stoly jsou odolné a stabilní.

Pohodlí pro maséra i masírovaného

Vyberte si masérský stůl o dostatečné délce a šířce. Ležící klient by měl mít dostatek prostoru, aby mohl položit ruce volně podél těla. Terapeut si zase musí uvědomit, že některé úkony vyžadují pohyby většího rozsahu, a proto by měl být kolem stolu také dostatek místa. Vysoce kvalitní masážní stoly jsou výškově nastavitelné tak, aby je mohl terapeut pohodlně přizpůsobit svojí tělesné výšce. Oblast pod hlavou a pod nohama by měla být také individuálně nastavitelná. Příslušenství jako např. popruhy na ruce a opěrka hlavy činí masáž ještě účinnější a pohodlnější. Půlkruhová opěrka hlavy nabízí oproti obyčejnému kruhovému výřezu v lehátku několik výhod. Umožňuje odkrytí celé tváře a zajišťuje volné dýchání během celé masáže. Sklon opěrky by měl být plynule nastavitelný tak, aby během masáže nedošlo k bolestem krční páteře.

Polstrování a hygienický povrch masážních lehátek

Zvláště při dlouhodobějších masážích je velmi důležité měkké polstrování o dostatečné tloušťce. Odborníci doporučují tloušťku polstrování čtyři a více centimetrů, aby byl během celé masáže klient velmi volněný. Je také třeba, aby byly okraje a švy masérského stolu pečlivě zpracovány a v nejvyšší kvalitě. Povrch masérského křesla je důležitý nejen kvůli pohodlí, ale i z hygienického hlediska. Chcete-li zajistit dokonalou čistotu, měl by být povrch stolu šetrný k pokožce a snadno omyvatelný. Jako nejvhodnější materiál se doporučuje polyuretan, kterému se někdy také říká umělá kůže. Vysoce kvalitní PU povlaky neobsahují změkčovadla ani neuvolňují žádné škodlivé látky. Polyuretanové povrchy odpuzují vodu i mastnotu, čímž zajistí udržování čistoty ve vašem masážním salónu. Vhodným materiálem na povrch masérského stolu je také pravá kůže, jejíž hladká, jemně pórovitá struktura navozuje při doteku příjemné pocity hebkosti a tepla. Při masáži se po ní tělo jemně pohybuje a taková léčba je příjemná jak terapeutovi, tak i klientovi.

Čištění a údržba masážních stolů

Po ošetření důkladně omyjte masážní stůl teplou vodou. Pro dezinfekci jsou k dispozici speciální spreje, které jsou vhodné pro materiál povrchu vašeho masážního stolu. Důležité: Před složením stolu a jeho uložením do transportní tašky počkejte, až masážní stůl úplně vyschne, v opačném případě hrozí vznik nevzhledných skvrn na povrchu lehátka. Každého půl roku zkontrolujte spoje, šrouby a matice na výškovém nastavení, nohách a podpěrných místech vašeho masážního stolu, zajistíte tak dokonalou stabilitu stolu. Zejména při častém používání je někdy nutno dotáhnout spoje šroubovákem. Pokud se některé části masážního stolu poškodí, můžete část obvykle dokoupit a nahradit sami.

Nejoblíbenější masážní techniky

Masážní lavice je vhodná pro různé masáže. Rádi bychom zde stručně představili ty nejoblíbenější. Nejrozšířenější je švédská masáž. Tím se rozumí klasická masáž celého těla, při níž hnětací pohyby uvolňují napětí. Uvolňující účinek umocňují vonné oleje. Thajská masáž, známá též pod thajským názvem Nuat Phaen Boran, se skládá z pasivního protažení těla. Další metodou je masáž pomocí tlakových bodů podobná akupresuře a jemné rozpohybování kloubů. Terapeut pracuje rukama, lokty a nohama. Dokonce i při japonské shiatsu masáži masér používá spíše vlastní tělesnou hmotnost než sílu svalů. Zde jde o aktivaci energetických čar, které distribuují životní energii po celém těle podle principů tradiční čínské medicíny. Z Havaje přichází technika Lomi Lomi Nui. Tento speciální typ masáže je určen nejen k prohnětení svalů, ale také k uvolnění tělesného a duševního napětí. Terapeut používá celé předloktí včetně loktů. Kromě toho existuje mnoho dalších masážních technik, při kterých se používají pomůcky, jako jsou ohřáté kameny, vonné bylinné směsi nebo peeling.

Masážní stůl jako klíč k lepší pohodě

Ať už ve vlastní ordinaci, u klientů doma nebo u sebe v obývacím pokoji vám masážní stůl umožní vykonávat zodpovědně svoji masérskou praxi a správně provádět terapii. Každý by měl zkusit, jak úlevné, osvěžující a zbavující stresu může být „mučení“ z rukou kvalifikovaného terapeuta za použití metod prověřených dlouhými lety.