Pavilóny

Sort by
Cena
Kategorie
Color
Material

Pavilon vás nenechá zmoknout

Během letních měsíců tráví majitelé zahrad často svůj volný čas venku. Ať už pozvete rodinu na večeři, uspořádáte veselou grilovačku nebo dokonce velkou svatební hostinu, v létě je prostě nejlíp na čerstvém vzduchu. I v létě nám však může zkřížit plány rozmar počasí. Naštěstí je zde řešení. Máte-li kvalitní zahradní pavilon, žádná mračna vám hrůzu nenaženou. Jednoduše se chováte do altánu a zábava může pokračovat i v dešti.

Jak zvolit správný párty-stan

Flexibilní skládací pavilony, které postavíte za několik okamžiků, vaše hosty spolehlivě ochrání před deštěm nebo prudkými slunečními paprsky. Po skončení večírku potom stan rychle a jednoduše složíte do prostorově úsporného, kompaktního tvaru. Při výběru správné velikosti zahradního pavilonu zvažte, kolik lidí vás obvykle navštěvuje, jak velké budou stoly a zda bude ve stanu i stůl s občerstvením. Nezapomeňte, že zejména u otevřených altánů nemůžete počítat s místem po okraji, protože není úplně chráněné před dešťovými kapkami.

Materiál a provedení zahradních pavilonů

Párty-stany jsou většinou vyrobeny z plastu nebo impregnované polyesterové tkaniny. Oba typy mají své výhody: plast je zcela vodotěsný, zatímco polyester je velmi odolný proti UV záření. Můžete si vybrat stany otevřené a uzavřené. Otevřené stany tvoří pouze střecha na podpěrách, uzavřené modely mají navíc po stranách mezi nohami konstrukce roztažené bočnice. Střecha by měla být vždy podepřena více křížovými rameny vyrobenými z pevné oceli nebo hliníku. Pokud chcete pod stanem grilovat, měli byste zvolit model se střešní klapkou, díky níž je možno střechu otevřít a kouř odvést z altánu ven.