Pavilóny

Pavilon vás nenechá zmoknout

Během letních měsíců tráví majitelé zahrad často svůj volný čas venku. Ať už pozvete rodinu na večeři, uspořádáte veselou grilovačku nebo dokonce velkou svatební hostinu, v létě je prostě nejlíp na čerstvém vzduchu. I v létě nám však může zkřížit plány rozmar počasí. Naštěstí je zde řešení. Máte-li kvalitní zahradní pavilon, žádná mračna vám hrůzu nenaženou. Jednoduše se chováte do altánu a zábava může pokračovat i v dešti.

Jak zvolit správný párty-stan

Flexibilní skládací pavilony, které postavíte za několik okamžiků, vaše hosty spolehlivě ochrání před deštěm nebo prudkými slunečními paprsky. Po skončení večírku potom stan rychle a jednoduše složíte do prostorově úsporného, kompaktního tvaru. Při výběru správné velikosti zahradního pavilonu zvažte, kolik lidí vás obvykle navštěvuje, jak velké budou stoly a zda bude ve stanu i stůl s občerstvením. Nezapomeňte, že zejména u otevřených altánů nemůžete počítat s místem po okraji, protože není úplně chráněné před dešťovými kapkami.

Materiál a provedení zahradních pavilonů

Párty-stany jsou většinou vyrobeny z plastu nebo impregnované polyesterové tkaniny. Oba typy mají své výhody: plast je zcela vodotěsný, zatímco polyester je velmi odolný proti UV záření. Můžete si vybrat stany otevřené a uzavřené. Otevřené stany tvoří pouze střecha na podpěrách, uzavřené modely mají navíc po stranách mezi nohami konstrukce roztažené bočnice. Střecha by měla být vždy podepřena více křížovými rameny vyrobenými z pevné oceli nebo hliníku. Pokud chcete pod stanem grilovat, měli byste zvolit model se střešní klapkou, díky níž je možno střechu otevřít a kouř odvést z altánu ven.