Houpací sítě

Sort by
Cena
Kategorie
Color
Material

Odpočinek v houpací síti

Vychutnejte si léto v houpací síti, hamace nebo na závěsné židli. Nabídka je široká a tak si každý určitě vybere z modelů nejrůznějších stylů, materiálů a barev.

Houpací sítě tradiční i moderní

Houpací sítě byly vždy tradičním kusem nábytku v domácnostech mnoha národů po celém světě. Vyráběly se z místních a všeobecně dostupných materiálů, jako jsou například vlákna různých rostlin a navzájem propletených provazů. Dnešní hamaky jsou většinou hladké, vzdušné a optimálně se přizpůsobí Vašemu tělu. Plátěné houpací sítě jsou potom vyrobeny z pevných textilií, nabízejí vyšší úroveň pohodlí a lepší tepelnou izolaci, proto je tato varianta houpací sítě oblíbená zejména v chladnějších oblastech. Plátěné houpací sítě jsou často dodávány s rozpínací tyčí, která udržuje síť v rovině. Vysoce kvalitní houpací sítě jsou lehké, omyvatelné a odolné vůči plísním. Opravdu zajímavé jsou dvojité houpací sítě s velkorysým prostorem na lenošení. Integrovaná střecha nad houpací sítí chrání před nadměrným slunečním světlem a drobným deštěm.

Bezpečné zavěšení houpací sítě

Houpací sítě jsou zpravidla zavěšeny ve dvou bodech. Můžete je pověsit například na strom, pevný trám nebo speciální hák. Příjemného pohoupání se nemusíte vzdát, ani když nemáte na zahradě stromy. Na trhu najdete nejrůznější modely rámů od typů se zakotvením do země pomocí lanka a kolíků až po bytelné konstrukce ve tvaru písmene U. Ideální výška závěsu je polovina vzdálenosti mezi dvěma upevňovacími body. Pokud si chcete pohodlně odpočinout, měla by být houpací síť lehce prohnutá, což platí především u modelů bez rozpínací lišty.