Zahradní lavice

Sort by
Cena
Kategorie
Color
Material
 1. 2 739 Kč
  UVP
  (87)
 2. 1 399 Kč
  UVP 2 439 Kč
  (85)
 3. 1 399 Kč
  UVP 2 439 Kč
  (74)
 4. 2 674 Kč
  UVP 4 059 Kč
  (85)
 5. 3 074 Kč
  UVP 4 469 Kč
  (83)
 6. 1 399 Kč
  UVP 2 439 Kč
  (73)
 7. 2 269 Kč
  UVP 4 059 Kč
  (92)

Zahradní lavice: pohodlné posezení na čerstvém vzduchu

Pokud hledáte vhodné sezení do venkovního prostředí, je nejlepší vybrat si zahradní lavici. Lavice je univerzální nábytek, který můžete postavit jak na zahradu pod strom, tak na terasu nebo na balkon a užívat si slunečních paprsků nebo chladivého stínu a vánku, podle počasí a nálady. Náš tip: V kombinaci s ladícím stolem a židlemi bude Vaše soukromá oáza klidu a pohody dokonalá, tak proč hned nepozvat přátele nebo rodinu na kávu a bábovku či rovnou na oběd?

Oblíbené materiály na výrobu zahradních lavic a laviček

Dřevěné lavice upoutají svým přírodním vzhledem. Jsou vyrobeny z materiálů odolných vůči povětrnostním vlivům, jako je teak nebo eukalyptus a v zahradě se krásně vyjímají. Lavice vyrobené z tepaného železa jsou velmi odolné, působí hravě a v přírodním prostředí vytvářejí zajímavý kontrast. Lavice z přírodního bambusu nebo ratanu jsou obzvláště oblíbené u exotických zahrad v orientálním stylu. Pozor: Tyto zahradní lavice nejsou, na rozdíl od modelů vyrobených z umělého poly-ratanu, odolné proti povětrnostním vlivům! Praktické, levné a stohovatelné jsou zahradní lavice z plastu, které však nejsou tak odolné jako modely vyrobené z kvalitního dřeva nebo litiny.

Ideální místo pro zahradní lavičku

Nikdy nepokládejte lavici přímo na trávník, protože vlhkost by mohla poškodit nohy lavice. Abyste zabránili přímému kontaktu dřeva se zemí, podložte lavici kamennými deskami. Vaše zahradní lavice by také neměla stát pod ovocnými stromy, protože padající ovoce může způsobit obtížně odstranitelné skvrny. Pozor! Pokud umístíte lavičku na slunné místo, materiál může časem vyblednout. Modely vyrobené ze železa se zase na slunci zahřívají, proto k nim doporučujeme přikoupit také polstrované podsedáky.