Vozíky

Sort by
Cena
Kategorie
Color
Material
 1. 1 899 Kč
  UVP 3 789 Kč
  (92)
 2. 3 254 Kč
  UVP 5 419 Kč
  (78)
 3. 3 009 Kč
  UVP 4 329 Kč
  (75)
 4. 2 364 Kč
  UVP 3 819 Kč
  (89)
 5. 4 364 Kč
  UVP
  (96)
 6. 1 939 Kč
  UVP 3 249 Kč
  (92)
 7. 3 254 Kč
  UVP 5 149 Kč
  (82)

Jak vybrat správný zahradní vozík nebo kolečko?

Pokud si chcete koupit zahradní vozík nebo trakař, je důležité, abyste si předem ujasnili, k jakému účelu ho budete používat. Většina vozíků si je velmi podobných, musíte ale zvážit, zda na vozíku budete přepravovat náklad, anebo bude sloužit k přepravě dětí či jako hračka. Níže najdete užitečné tipy, jak vybrat ten správný zahradní vozík.

Optimální vozík pro děti

Je důležité, aby děti mohly ve vozíku pohodlně sedět. Pokud povezete děti delší dobu, bude se Vám hodit ochrana před deštěm či sluncem v podobě stříšky nebo plachty. Pokud bude vozík sloužit i jako autíčko na hraní, měl by být opatřen brzdou, která se bude hodit i při jízdě z kopce. Dbejte na to, aby ve vozíku byla madla, kterých se děti mohou při jízdě zachytit.

Rozhodujícím parametrem je použitý materiál. Naprosto nevhodné je neupravené dřevo, ze kterého se mohou snadno odlupovat třísky a děti zranit. Lepší je proto zvolit model z plastu nebo dřeva opatřeného barevným nátěrem. Pokud trváte na přírodním vzhledu dřevěného vozíku, měli byste dřevo alespoň ošetřit přírodním olejem nebo podobným netoxickým materiálem, z něhož se do dětské pokožky neuvolňují žádné nebezpečné látky. Dalším kritériem při nákupu vozíku je jeho velikost. Nezapomeňte na to, že vozík budete muset často přepravovat, proto zvolte takový model, který umožňuje snadný transport v autě, nebo který si s sebou můžete vzít na dovolenou. Prostorově velmi úsporným řešením jsou v tomto případě vozíky skládací.

Vozíky na přepravu předmětů a materiálu

Chcete-li přemisťovat těžké předměty, jako je zahradní nářadí, láhve a soudky s nápoji, nebo menší kusy nábytku, je rozhodujícím kritériem při koupi maximální povolená nosnost vozíku. Vozíky dostupné na trhu se ve většině případů od sebe liší právě nosností, přičemž rozdíly někdy bývají značné. Dřevěné vozíky a trakaře jsou již svojí robustní konstrukcí a masivnějším materiálem předurčeny k transportu těžších předmětů než lehké vozíky z hliníku. Kromě nosnosti je třeba myslet na to, jak se s vozíkem bude manipulovat, což je do značné míry dáno typem pneumatik a velikostí kol. Čím větší kola, tím snadněji budete moci překonávat nejrůznější terénní překážky, obrubníky, schůdky apod.

Kompaktní skládací vozík

V posledních letech se trhu se skládacími vozíky roztrhl pytel. Můžete si vybrat z celé řady modelů, od klasických až po extravagantní a důvtipně navržené vozíky nejroztodivnějších tvarů, barev a využití, například pro přepravu malých dětí. Skládací vozíky jsou dnes nesmírně trendy. Důvodem je zajisté bezproblémové používání a snadná manipulace. Obzvláštní oblibě se těší vozíky a ochrannou plachtou, kterou upnete přes náklad a tak ho spolehlivě ochráníte. A nemusíte hned zůstat pouze u důrazu na funkčnost, fajnšmekři jistě najdou i zahradní vozíky v designovém provedení, které uspokojí jejich nároky na vkus a styl.

Co si před nákupem vozíku ujasnit?

Níže najdete odpovědi na několik důležitých otázek, které byste si měli před nákupem vozíku položit. Tyto otázky vám mohou sloužit jako jakýsi seznam položek k ověření a vodítko při výběru a díky odpovědím jistě zúžíte svůj výběr a nakonec zvolíte ten správný model.

Kde koupím kvalitní vozík?

Nemusíte se bát nákupu přes internet. Pokud zjistíte, že Vám vozík nevyhovuje, můžete ho v zákonné lhůtě vrátit. Přesto však není dobré zanedbávat pečlivé porovnání modelů a výběru vozíku věnovat čas a pozornost.

Který vozík je nejlepší?

Na tuto otázku není snadné odpovědět, protože rozhodujícím kritériem je účel, který má vozík splňovat. Vozíky lze rozdělit na dva základní typy, dřevěné trakaře a skládací vozíky. V každé kategorii potom najdete vozíky drahé a velmi odolné, stejně jako odlehčené, levnější modely, které však při méně častém používání bezvadně plní svoji funkci.

Kdo může vozík používat

V zásadě ve vozíku mohou jezdit děti od věku, kdy se z hlubokého kočárku přesouvají do sporťáku. Znamená to, že dítě musí být schopno v kočárku nebo vozíku samostatně sedět, což většinou bývá mezi 7. a 12. měsícem života, vždy je ale nutno vycházet z vývojové fáze konkrétního dítěte. Kromě toh musí mít děti dost síly, aby se mohly samy držet a nesklouzli ve víku dopředu nebo dozadu, čímž by mohlo dojít ke zranění. Pro menší děti jsou z bezpečnostních důvodů nevhodnější vozíky s vysokými bočnicemi.

Závěr: Při nákupu vozíku musíte především zohlednit, zda bude využit na přepravu materiálu, předmětů nebo dětí. Zásadní roli při výběru hraje použitý materiál. Nejvíce se doporučují zahradní vozíky z lakovaného dřeva a vozíky opatření stříškou nebo plachtou na ochranu nákladu nebo pasažérů. Kromě klasických modelů můžete zakoupit také designové vozíky v atraktivních barvách a zajímavém provedení. Velmi praktické jsou prostorově úsporné, skládací zahradní vozíky.