Fotopotřeby

Sort by
Cena
Kategorie
Color
Material

Fotopotřeby pro amatéry i profesionální fotografické salony

Fotíte rádi? Nevycházíte ven bez připraveného objektivu a vaši přátelé vás pravidelně žádají o pěknou fotku? Pak je načase přemýšlet o domácím fotografickém studiu. Se správným vybavením můžete svůj fotografický talent plně rozvinout. A kdo ví? Možná se stanete opravdovými profesionály.

Vyberte si správné pozadí do svého fotoateliéru

Pokud jste našli vhodný prostor pro vaše studio, měli byste si do něj nainstalovat vhodné pozadí. Jedná se o velké fotografické plátno, které je instalováno na stěnu nebo strop. Pokud chcete natáčet videa před neutrálním pozadím, měli byste zvážit nákup modrého nebo zeleného pozadí. Pozadí potom při postprodukci zaplníte úchvatnými vizuálními efekty.

Dokonale vyvážené fotografie ze studia s profesionálním osvětlením

Aby výsledné fotografie odpovídaly vašemu záměru a tvůrčímu plánu, potřebujete kvalitní fotografické osvětlení. Profesionálové obvykle používají jako zdroj umělé světlo, například bleskovou hlavici. Vzhledem k tomu, že záblesková trubice rozptýlí světlo nekontrolovaně do prostoru, používají se pro nasměrování světla na místo, které se má osvětlovat. To současně ovlivňuje tvrdost světla a vrhání stínu. Mezi nejoblíbenější varianty studiového osvětlení patří standardní reflektor a softbox. Jedná se o měkkou fólii, která je napnutá na rámu se stojanem. Je snadno sestavitelná a rozebíratelná a lze je snadno přepravovat. Díky své velké ploše softbox zajišťuje měkké osvětlení. Odstraněním fóĺie můžete však tvrdost světla individuálně měnit.