Kočárky

Sort by
Cena
Kategorie
Color
Material
  1. 584 Kč
    UVP 1 219 Kč
    (91)

Kočárky – bezpečné cestování s celou rodinou

Všichni budoucí rodiče dříve nebo později řeší otázku, jaký kočárek si vybrat. Existuje řada modelů a cenové rozdíly jsou někdy značné. Proto jsme pro vás vytvořili malého průvodce.

Předběžné úvahy o koupi kočárku

Nejlepší je učinit konečné rozhodnutí a zařídit dětský pokoj a zvolit vhodný kočárek již během těhotenství. Takže jste dobře připraveni, když přijde váš malý princ nebo princezna - a to někdy bývá dříve, než bylo plánováno ...

Při výběru správného kočárku byste si měli předem položit několik otázek: Po jakém povrchu budete nejčastěji jezdit? Malá plastová kolečka jsou vhodná pro rovné chodníky ve městech, velká gumová kolečka umožňují plynulou jízdu i na nerovných lesních a štěrkových cestách. Pokud s dítětem hodně cestujete, budete potřebovat snadno ovladatelný kočárek, který se snadno skládá a může být bezproblémově uložen v kufru auta.

Pokud bydlíte ve vyšším patře bez výtahu a musíte kočárek často nosit, měli byste zvolit model s nízkou hmotností. Chtěli byste jeden kočárek používat co nejdéle nebo hluboký kočárek později nahradíte sportovním kočárkem? Plánujete mít více dětí, kteří později kočárek podědí? A samozřejmě, kolik peněz chcete do svého vysněného kočárku investovat?

Váš kontrolní seznam pro nákup kočárku

Nezáleží na tom, který model si vyberete, neměli byste ale vynechat několik základních kritérií pro nákup. Vysoce kvalitní kočárek mají bezpečnostní certifikát TÜV nebo GS, jsou pevné, stabilní a s bezvadně fungujícími brzdami. Nastavitelná rukojeť a snadno složitelný rám usnadňují manipulaci. Kryt by měl být prodyšný, snadno čistitelný a odolný proti povětrnostním vlivům. Použitá textilie nesmí za žádných okolností uvolňovat škodlivé chemické látky.

Klasický kočárek nebo kombinovaný kočárek?

Klasický kočárek má velké nafukovací pneumatiky a dobré odpružení. Můžete ho používat pro miminka již od narození. Korbu nebo integrovanou měkkou tašku je možno odejmout, čímž získáte větší volnost pohybu s miminkem. Tento kočárek je vhodný pro každého, kdo preferuje tradiční vzhled.

Další výhoda: Klasické kočárky nabízejí dostatek úložného prostoru na plenky a další potřeby pro miminka nebo pro nákupy. Tento model se však doporučuje pouze pro děti do dvanácti měsíců. Kombinovaný kočárek můžete používat déle: jedná se o klasický kočárek, který lze modifikovat různými doplňkovými moduly. Modely 3v1 obvykle obsahují dětskou autosedačku, polohovatelné sedátko a sportovní sedačku.

Kombinované kočárky spojují všechny výhody klasického kočárku s kočárkem pro větší děti: můžete ho používat od narození svého syna nebo dcery až do věku kdy jsou plně pohybově samostatní. Předpokladem je samozřejmě pevná konstrukce a pár otočných kol, díky kterým se Vám bude s kočárem stále dobře manipulovat, i když je Váš potomek větší a těžší.

Sportovní kočárek, tříkolka nebo golfky?

Jakmile vaše potomstvo umí bezpečně sedět a chodit, můžete přejít na lehký, dobře ovladatelný kočárek. Tato varianta je vhodná pro starší děti a cesty na kratší vzdálenosti po rovných městských chodnících. Můžete si vybrat z mnoha modelů s nastavitelným opěradlem, polstrovaným sedákem a praktickým slunečníkem. Vysoce kvalitní kočárky jsou extrémně lehké a lze je bez námahy sklopit a rozložit - často jen jednou rukou. Děti si často rádi užívají svobody vylézt sami z kočárku.

Sportovní kočárek je podobný klasickému kočárku: Složení a rozložení vyžaduje určité úsilí, je ale těžší a proto stabilnější než golfky, a můžete ho snadno tlačit i na nerovném terénu. Tento model je doporučován jako druhý kočárek ke hlubokému v okamžiku, kdy se dítě naučí sedět a nechce již jen neustále ležet.

Sportovní tříkolka je ideální pro rodiče sportovce, kteří potřebují dostatečně stabilní ale lehký a snadno ovladatelný kočárek vhodný na turistiku, bruslení nebo běhání. Dobré upoutání zajistí, že vaše zlatíčko nevypadne ani při jízdě po nerovném a šikmém terénu na výletech do přírody, například na lesních cestách. Tento tříkolový kočárek je vhodný pro děti cca od jednoho roku.

Doplňky a příslušenství kočárků

Když už máte kočárek vybraný, můžete začít pořizovat vhodné příslušenství. Například taška nebo fusak s huňatou podšívkou z ovčí kůže je ideální pro udržení vašeho dítěte v teple, což je užitečné především v zimě. Vysoce kvalitní pláštěnka z průhledného plastu chránící vaše dítě před deštěm musí být ke korbě pevně připevněna, aby ji neodfoukl ani silný vítr.

Na léto potřebujete slunečník nebo stříšku, která vaše potomky ochrání před prudkými slunečními paprsky. Pobyt v kočárku může v létě znepříjemnit i nepříjemný hmyz, proti kterému vás ochrání moskytiéra. Má-li miminko staršího sourozence, můžete mu dlouhé ťapání za kočárkem zkrátit pomocí stupátka, které připevníte k ose zadních kol.

Kočárek by měl vyhovovat vašemu životnímu stylu

Zatímco ženy se často zajímají o design a styl dětského kočárku, muži jsou nadšeni z technických detailů. Oba hlasy mají svou váhu, ale nejdůležitější je, aby kočárek vyhovoval vašemu životnímu stylu. Ti, kdo se pohybují jen po městě, potřebují jiný kočárek, než vášniví turisté, kteří jezdí často do přírody. Majitelé automobilu by se měli rozhodnout pro lehký a snadno složitelný model, jenž se vejde snadno do kufru auta, sportovci ocení spíše lehký, snadno ovladatelný typ. Rozhodně však investujte do kvality, abyste mohli kočárek využívat opravdu dlouho. A kdo ví? Možná se brzy ohlásí další potomek...