Zahradní ratanové židle

Zobrazení Mřížka Seznam
Seřadit podle
Ratanový taburet, varinta 2
Od: 1 234 Kč
2 Zahradní židle ratanové, hliníková konstrukce vč. sedáku
Od: 10 119 Kč
4 Zahradní židle ratanové, hliníková konstrukce vč. sedáku
Od: 18 619 Kč
Ratanové křeslo Gargano
Od: 4 824 Kč
2x Ratanové křeslo Sanremo
7 389 Kč
4x Ratanové křeslo Sanremo
0 Kč
2x Ratanové křeslo Saint Tropez
7 389 Kč
4x Ratanové křeslo Saint Tropez
15 419 Kč
Ratanové křeslo Lignano
Od: 2 129 Kč
Ratanové houpací křeslo Rovigo 150 kg
Od: 2 849 Kč
Ratanové houpací křeslo Rovigo s podnožkou Vibo
Od: 3 984 Kč
Ratanové křeslo Rosarno
Od: 2 659 Kč

Produkty 1-12 z 14

na stránce

Ratanové židle: stylové, pohodlné a odolné proti povětrnostním vlivům

Ratanové židle už nějakou dobo berou terasy, balkony a zahrady útokem. Vzhledem k nadčasovému vzhledu a praktickému designu se každý exteriér stává skutečnou oázou pohody s charakterem útulného obýváku. Ať je to jedno oblíbené místečko se slunečníkem nebo velká sestava mnoha židlí seskupených kolem stolu. Ratanové židle vždy lákají k odpočinku i inspirují k tvůrčím hovorům i práci pod širým nebem.

Výhody zahradních židlí z polyratanu

Pod pojmem ratanový zahradní nábytek se máme dnes již téměř výhradně na mysli nábytek z polyratanu. Jedná se o výplet z polyethylenových pásů, buďto o plochém nebo kulatém profilu. Křesla a židle s polyratanovým výpletem mají mnoho výhod: jsou odolné vůči povětrnostním vlivům, takže dešť, mráz a intenzivní sluneční světlo jim neublíží. Materiál nepohlcuje žádnou vlhkost, díky čemuž po letním lijáku jsou ratanové židle opět rychle suché. Vysoce kvalitní ratanové židle mají hliníkovou konstrukci, která zajišťuje pevnost a stabilitu, polyratanový výplet je potom obvykle velmi měkký a pohodlný i bez polštáře. Konečnou výhoudou je potom snadná údržba, případnou nečistotu můžete jednoduše spláchnost zahradní hadicí.

Polyratan vs. přírodní ratan

Použití nábytku z přírodního a umělého ratanu je velmi odlišné. Výrobky z přírodních ratanových vláken jsou velmi lehké, křehké a nejsou odolné vůči povětrnostním vlivům. Zahradní nábytek z přírodního ratanu má nicméně mnoho fanoušků, jde přece jen o ruční práci. Židle z polyratanu imitují krásný přírodní vzhled s dokonalou přesností a také se vyplétají ručně.