Zahradní ratanové židle

Sort by
Cena
Kategorie
Color
Material
 1. 2 689 Kč
  UVP 7 449 Kč
  (87)
 2. 4 309 Kč
  UVP 8 939 Kč
  (89)
 3. 1 269 Kč
  UVP 4 059 Kč
  (91)
 4. 3 059 Kč
  UVP 3 519 Kč
  (100)
 5. 2 214 Kč
  UVP 2 709 Kč
  (100)

Ratanové židle: stylové, pohodlné a odolné proti povětrnostním vlivům

Ratanové židle už nějakou dobo berou terasy, balkony a zahrady útokem. Vzhledem k nadčasovému vzhledu a praktickému designu se každý exteriér stává skutečnou oázou pohody s charakterem útulného obýváku. Ať je to jedno oblíbené místečko se slunečníkem nebo velká sestava mnoha židlí seskupených kolem stolu. Ratanové židle vždy lákají k odpočinku i inspirují k tvůrčím hovorům i práci pod širým nebem.

Výhody zahradních židlí z polyratanu

Pod pojmem ratanový zahradní nábytek se máme dnes již téměř výhradně na mysli nábytek z polyratanu. Jedná se o výplet z polyethylenových pásů, buďto o plochém nebo kulatém profilu. Křesla a židle s polyratanovým výpletem mají mnoho výhod: jsou odolné vůči povětrnostním vlivům, takže dešť, mráz a intenzivní sluneční světlo jim neublíží. Materiál nepohlcuje žádnou vlhkost, díky čemuž po letním lijáku jsou ratanové židle opět rychle suché. Vysoce kvalitní ratanové židle mají hliníkovou konstrukci, která zajišťuje pevnost a stabilitu, polyratanový výplet je potom obvykle velmi měkký a pohodlný i bez polštáře. Konečnou výhoudou je potom snadná údržba, případnou nečistotu můžete jednoduše spláchnost zahradní hadicí.

Polyratan vs. přírodní ratan

Použití nábytku z přírodního a umělého ratanu je velmi odlišné. Výrobky z přírodních ratanových vláken jsou velmi lehké, křehké a nejsou odolné vůči povětrnostním vlivům. Zahradní nábytek z přírodního ratanu má nicméně mnoho fanoušků, jde přece jen o ruční práci. Židle z polyratanu imitují krásný přírodní vzhled s dokonalou přesností a také se vyplétají ručně.