Jídelní sety

Sort by
Cena
Kategorie
Color
Material

Jídelní sety pro rodinné i společenské příležitosti

Také je pro vás jedním z největších potěšení posedět si ve společnosti rodiny nebo přátel? Abyste si mohli v pohodlí popovídat, potřebujete opravdu dobré židle. Nejlepší je sada více židlí, která doplní styl vaší kuchyně, jídelny nebo obývacího pokoje.

Modely jídelních židlí

Základem jídelních židlí je zpravidla pevný dřevěný nebo kovový rám. Čalouněné židle mají na rámu měkké polstrování pokryté barevnými textiliemi nebo kůží. Dále jsou k dispozici kuchyňské židle s ratanovým výpletem, které se vyznačují jednoduchou údržbou a snadným čištěním. Příspěvkem k maximálnímu pohodlí jsou pak područky a extra vysoká opěradla.

Pravá židle pro váš jídelní stůl

Kožené židle se dobře hodí k moderním jídelním stolům se skleněnou deskou, zatímco barevné plastové kuchyňské židle vypadají krásně u jednoduchých dřevěných stolů. Milovníkům rustikálního venkovního stylu jsou potom určeny židle z přírodního ratanu. Při výběru nábytku mějte na paměti, že každá osoba, která sedí u jídelního stolu, by měla mít prostor o šířce a hloubce 60 centimetrů. Ideální výška sedáku je 45 centimetrů, jakákoliv područka by se měla vejít pod stůl. Náš tip: Pokud si nejste jisti s výběrem jídelní židle, vyberte si výškově nastavitelný model, který lze snadno přizpůsobit výšce stolu. Je také dobré mít doma pár židlí navíc, pro případ větší oslavy nebo mimořádné návštěvy.