Kancelářské židle

Sort by
Cena
Kategorie
Color
Material
 1. 1 559 Kč
  UVP
  (94)
 2. 1 304 Kč
  UVP 2 159 Kč
  (89)
 3. 3 579 Kč
  UVP 5 419 Kč
  (88)

Kancelářská židle – záruka trvalého pohodlí při každodenní práci

Velké množství lidí dnes tráví většinu dne u pracovního stolu – ať už doma nebo v práci. U počítače také většinou sedíme, přitom už dvě hodiny denně strávené nepřetržitě pouze sezením mohou vést ke svalovému napětí a vážným zdravotním problémům způsobeným nesprávnou polohou páteře.

Vlastnosti kvalitní kancelářské židle

Vyberte si židli, kterou je možno individuálně přizpůsobit vaší výšce a nastavit na správnou polohu těla při práci. Moderní modely kancelářských křesel jsou vybaveny takzvaným synchronním mechanismem, který umožňuje paralelní seřízení sedadla a opěradla. Integrované odpružení zajistí správné rozložení vaší hmotnosti. Obzvláště pohodlné jsou kancelářské židle s opěradlem sahajícím až k ramenům. Ergonomicky tvarovaná opěradla jsou v oblasti beder vyklenuta tak, aby této citlivé partii poskytovala co největší podporu. Pokud je židle opatřena područkami, měly by být vždy nastavitelné. Pozornost věnujte také kolečkům. Tvrdá kolečka jsou vhodná pro na koberce, měkčí pak na dřevěné nebo plovoucí laminátové podlahy.

To je správný posed!

Když sedíte na otočné židli, zaujměte doporučenou polohu, kterou zná každé malé dítě. (Seď rovně!) Nohy jsou pokrčeny pod úhlem cca 90 stupňů, stehna jdou vodorovně, obě nohy se dotýkají podlahy. Pokud se opřete nohama o zem, jsou celé nohy kousek před linií sedáku. Mezi stehny a spodní stranou desky stolu je prostor na šířku ruky. Novou kancelářskou židli si vždy hned vyzkoušejte přímo u vašeho pracovního stolu. Posaďte se rovně tak, abyste měli oči nejméně 50 centimetrů od obrazovky. Je vám tato poloha příjemná? Pak jste našli nového parťáka!