Škrabadla

Zobrazení Mřížka Seznam
Seřadit podle
Kočičí škrabadlo Barney 170 cm
Od: 1 939 Kč
Kočičí škrabadlo Blouky 90cm
Od: 899 Kč
Kočičí škrabadlo Tommy 71cm
Od: 869 Kč
Kočičí škrabadlo Knuti 186cm
Od: 2 519 Kč
Kočičí škrabadlo Duki 204cm
Od: 2 469 Kč
Kočičí škrabadlo Micki 131cm
Od: 1 654 Kč
Kočičí škrabadlo Mogli 170 cm
Od: 2 179 Kč
Kočičí škrabadlo Dominik 144 cm
Od: 1 149 Kč
Kočičí škrabadlo Hansi 240-260cm
Od: 2 304 Kč
Kočičí škrabadlo Marcel 141cm
Od: 1 509 Kč
Kočičí škrabadlo Nelly 204cm
Od: 2 039 Kč
Kočičí škrabadlo Stokeley 141cm
Od: 1 509 Kč

Produkty 1-12 z 18

na stránce

Kočičí škrabadlo: nejdůležitější kus nábytku v domácnosti chovatele koček

I to nejněžnější a nejroztomilejší koťátko se dokáže ve vteřině proměnit v divokého dravce. Však také kočky právem patří do řádu šelem. Proto tráví váš domácí mazlíček tolik času pečlivou přípravou na lov v podobě broušení drápků – i když jejich úlovkem je jen klubíčko vlny nebo plyšová myška. Problémům je lépe předcházet a koupí pořádného škrabadla zajistíte, že kočku nenapadne brousit si drápy o pohovku, skříň nebo jiný nábytek. Nechte si poradit s výběrem správného škrabadla právě pro vaši kočku.

Materiál a vybavení škrabadel

Vyberte si model se sloupky z přírodních materiálů jako je sisal nebo dřevo – kočkám budou příjemné na dotek. Praktická jsou i škrabadla s odnímatelnými a omyvatelnými povlaky - jen v případě, že má vaše kočka občas problémy s čistotou. Obzvlášť oblíbené jsou kočičí prolézačky s vestavěnými tunýlky, domečky a pelíšky, protože se na nich kočky nejen vyřádí a vyhrají si, ale najdou na nich i skrýš vhodnou ke spánku nebo odpočinku.

Výška a umístění škrabadla

Pro koťata jsou vhodná malá a středně velká škrabadla. Nahoru to jde snadno, koťata se tam naučí vylézt jedna dvě, ale sestup dolů už vyžaduje určitou praxi. Pokud máte doma velkou kočku nebo jich máte více, zvolte model škrabadla, který je možno ukotvit ke stropu. Celá konstrukce tak bude stabilní a díky velké užitné ploše na ní najde své místo každý z vašich mazlíčků.

Náš tip: Kočky mají rády přehled o tom, co jejich pánečci a paničky právě dělají. Škrabadlo pro kočky je proto nejlépe umístit v srdci domácnosti, kde to nejvíc žije, například v obývacím pokoji. Kočky pak rády vezmou škrabadlo za své a budou na něm trávit hodně času.