Dílenské vozíky

Sort by
Cena
Kategorie
Color
Material

S flexibilním vozíkem plným užitečného vybavení máte všechno potřebné nářadí vždy po ruce

Dílenský vozík je váš mobilní asistent v dílně, v domácnosti nebo v garáži: Je vybaven řadou polic a zásuvek, proto máte všechny potřebné nástroje vždy přímo tam, kde je potřebujete. Moderní dílenské vozíky jsou opatřeny, praktickými koly, takže je snadno přesunete na místo, kde právě pracujete. Jsou tedy nepostradatelnou součástí domácnosti všech kutilů i profesionálů. Zde Vám poradíme, na co se při nákupu pojízdné skříňky zaměřit.

Předběžné úvahy o koupi mobilní skříňky na nářadí do dílny

Než se rozhodnete zařídit novou dílnu nebo doplnit starou, měli byste si položit několik otázek: Potřebujete vozík především pro soukromé nebo komerční účely? Modely pro profesionální řemeslníky, jako jsou automechanici, tesaři nebo montéři, jsou vyrobeny z odolnějších materiálů, protože musí odolat většímu zatížení - například dopravě na stavbu nebo do jiné dílny, což se samozřejmě odrazí na ceně.

Amatérští kutilové obvykle mají hluboko do kapsy - pro příležitostné použití najdete vysoce kvalitní vozíky s nářadím i za mnohem nižší ceny. Rozhodující je i vybavení dílenského vozíku. Co je pro vás osobně důležité? Například měl by váš vozík mít individuálně uzamykatelné zásuvky, gumové nebo pěnové vložky, děliče nebo madlo?

Položte si otázku, jakou velikost vozíku potřebujete, a také kolik místa na ni v dílně máte. Pokud máte dostatek prostoru, doporučujeme vám pořídit si větší model, protože během času si určitě pořídíte více nářadí, které můžete také uložit do montážního vozíku. Mějte však na paměti, že čím větší a plnější dílna je, tím těžší je se po ní pohybovat.

Základní vlastnosti vysoce kvalitního dílenského vozíku

Řemeslníci vědí, že dobré nástroje jsou těžké. Proto by vysoce kvalitní montážní automobil měl vydržet hodně. Má být vyroben z pevných materiálů, jako je plast nebo kov, a má mít kola odpovídající velikosti, které snesou stanovenému maximální zatížení. Kuličková ložiska a pojezdy na zásuvkách by měly být také kvalitní - koneckonců, během své každodenní práce jsou vystaveny mnohonásobnému namáhání.

Praktické jsou různé odkládací prostory a zásuvky v různých velikostech, přičemž větší a vyšší oddíly jsou umístěny ve spodní části dílenského vozíku. Důležité: Zásuvky by měly být uzamykatelné, abyste nářadí ochránili před neoprávněným přístupem nebo dětmi - minimalizuje tak riziko zranění. Nejjednodušší způsob je uzavření pomocí centrálního zamykání, které umožňuje současně uzamknout všechny zásuvky pomocí jediného zámku.

Dílenský vozík: prázdný nebo vybavený?

Montážní vozíky jsou k dostání s obsahem nebo bez obsahu. Každý, kdo již vlastní mnoho nástrojů a potřebuje pro ně flexibilní úložný prostor, asi zvolí prázdný model, protože je to samozřejmě mnohem levnější. Pokud si však v současné době pořizujete vybavení nové dílny nebo chcete přejít na profesionální nástroje, je investice do vybaveného vozíku užitečná - protože nářadí v sadě bývá levnější.

V takovém případě věnujte pozornost nejen kvalitě a zpracování dílenského vozu, ale také charakteru sady nářadí. Další výhodou vybavené skříňky na kolečkách je, že vše, co potřebujete, je již přehledně roztříděno a vy tak můžete začít okamžitě pracovat. Kromě toho vybavené vozíky obvykle obsahují jednu až dvě volné zásuvky pro jiné příslušenství.

Vložky do dílenských vozíků

Aby se nástroje v zásuvkách vašeho dílenského vozíku nepřevalovaly, měli byste - pokud ještě je nemáte - vybavit zásuvky odpovídajícími vložkami. Jedná se o speciální dílenské příslušenství pro vozíky z plastu, pryže nebo pěny, které mají předtvarované výřezy pro jednotlivé nástroje. V tomto případě můžete například řadit oboustranné ráčny, sady klíčů, šroubováky a bity vedle sebe - což zajišťuje pořádek uvnitř vozíku a šetří drahocenný čas. Díky přehlednému uspořádání máte vždy po ruce po ruce ten správný nástroj.

Další příslušenství pro vaši dílnu

Ať už jste si vybrali vybavený nebo prázdný vozík, s pomocí vhodného příslušenství vám váš dílenský pomocník bude ještě užitečnější. Například magnetická podložka jako náhrada zásobníku zajišťuje, že kovové malé součásti, jako jsou šrouby a matice, již nemohou spadnout, zatímco držák na hrníček vám pomůže dodržovat pitný režim nebo si vychutnat voňavou kávu. Vybavte dílenský vozík se zásuvkami dělícím zařízením, například na potřebné rozměry hřebíků a hmoždinek, nebo zvolte pracovní plochu z bukové překližky, jejímž připevněním k vozíku získáte mobilní pracovní stůl.

Dílenský vozík - nepostradatelný pomocník pro kutily a profesionály

V porovnání s obyčejnou skříní nebo malým boxem na nářadí nabízí montážní vozík rozhodující výhodu: díky kolečkům je možné ho flexibilně přesunout na jakékoliv potřebné místo, a také vám umožní úhledné uložení a přehledné uspořádání nástrojů pomocí praktických dělicích přepážek a vložek do zásuvek. To znamená konec zoufalému hledání potřebného kusu, správný nástroj už budete mít vždy okamžitě po ruce. Ať už jste profesionální řemeslník, nebo chcete u kutění a vyrábění v dílně jen vypnout po náročném týdnu v kanceláři, práce v dílně pro vás tak bude jen zábavou.