Plážové koše

Sort by
Cena
Kategorie
Color
Material

S plážovým košem se i na zahradě budete cítit jako v přímořském letovisku

Usaďte se, zavřete oči… a naslouchejte ševelení vln, křiku racků, písni větru. Ne nejste na Baltu ani na Floridě. Jste u sebe doma, na zahradě, a sedíte v elegantním plážovém křesle. Tento speciální kus nábytku se skládá z dřevěného rámu s proutěným výpletem, stříšky proti slunci a vysouvacích podložek na nohy, a přes svou poněkud překvapivou netradičnost se může stát zajímavým doplňkem Vaší terasy či zahrady.

Historie plážových košů

První plážové koše se začaly vyrábět v roce v 1882 Rostocku, na severu Německa. Kolem roku1910 změnily tyto plážové proutěné pohovky svůj vzhled a od té doby se těší stále rostoucí popularitě. Jedná se většinou o dvojité křeslo z borovicového nebo smrkového dřeva opatřené proutěnou zástěnou ze třech stran, stříškou a vysouvací podložkou na nohy. Křesla jsou většinou osazena sedáky a polstrováním s impregnovaným povrchem. Plážové koše již více než 100 let chrání návštěvníky přímořských prázdninových resortů před větrem, sluncem, deštěm a pískem… Není tak divu, že plážový koš již nenajdete pouze na pláži, ale také v mnoha soukromých zahradách.

Na co při koupi plážového koše pamatovat

Aby plážové křeslo mohlo spolehlivě odolávat větru a dalším rozmarům počasí, musí mít pevnou konstrukci a robustní korpus z trvanlivého materiálu odolného povětrnostním vlivům. Při výběru designu textilního povrchu se ale nemusíte omezovat ničím. Někdo to rád námořnicky proužkované, jiný zase romanticky květinové… Každý jistě najde ten správný vzor podle svého gusta. Ujistěte se jen, že povlaky na sedáky a polstrování jsou odnímatelné a snadno čistitelné.