Přepravní boxy

Sort by
Cena
Kategorie
Color
Material

Přepravní box pro psy: Bezpečnost na cestách

Ať už jedete za veterinářem, na výstavu psů nebo na výlet, dříve nebo později budete řešit otázku, jak si poradit se psem při cestě autem. Při cestování se zvířaty se musíte držet platných zákonů, a zatímco někteří mazlíčci si jízdu vyloženě užívají, jiní dávají razantně najevo svoji nelibost. Proto je důležité zvířata umístit do pevného a spolehlivého přepravního boxu, kde jsou chráněna před volně se pohybujícími předměty a v případě nehody do jisté míry i před úrazem.

Jak psa zvyknout na přepravní box

Nejlepší je, když si pes zvyká na cestování v přepravním boxu už od útlého věku. Mnoho chovatelů nechává přepravní klec volně přístupnou doma nebo na zahradě, takže štěňata berou klec jako samozřejmost a je to pro ně bezpečné místo, kde si mohou hrát nebo odpočívat. Přepravky v autě se potom nebojí a je to pro ně přirozená součást jejich teritoria. S velkou trpělivostí a někdy i s pomocí tlumících léků je však možno zvyknout na cestování autem i starší psy.

Ideální přepravní box pro vašeho mazlíčka

Rozhodující pro výběr je velikost psa: Box by měl být dostatečně prostorný, aby se pes mohl pohodlně natáhnout i vzpřímeně sednout. Na druhou stranu nesmí být přepravní klec příliš velká, aby sebou pes během jízdy zbytečně neházel. Kvalitní přepravky jsou vyrobeny z pevného hliníku. Další variantou jsou skládací přepravky z vyztužené tkaniny. Tyto přepravky jsou velmi žádné například častými účastníky výstav a soutěží. Pokud přepravku nepoužíváte, snadno ji složíte do prostorově úsporného tvaru, rozložená se díky velkému uchu také snadno přenáší. Integrovaná síťka zaručí dokonalou prodyšnost a dokonce zabrání náletům obtížného hmyzu.