Výrobníky ledu

Sort by
Cena
Kategorie
Color
Material

Poradna pro nákup výrobníku ledu

Dobré koktejly nebo míchané nápoje chutnají skvěle s kostkami ledu, a to nejen za horkých letních dní, ale po celý rok. Mrazící prostor v běžné chladničce však často neposkytuje dostatek prostoru, a to ani když máte docela velký mrazák, protože ten většinou potřebujete na mražené potraviny. Navíc není plnění pytlíčků nebo formiček na led vodou a jejich ukládání do mrazáku ani rychlé, ani příliš hygienické. Při pořádné party si zkrátka s obyčejným mrazákem nevystačíte. Ani ledové kostky zakoupené v supermarketu nejsou příliš praktické, protože jsou jednak relativně drahé, jednak je musíte problematicky dopravit domů. Z výše uvedených důvodů je domácí výrobník ledu skvělým a praktickým doplňkem do každé kuchyně. Pokud máte doma ledovač, stačí jednou stisknout tlačítko a po krátké době získáte dokonalé kostky ledu. Některé stroje dokonce umožňují tvorbu jiných ledových tvarů, než jsou kostky.

Jak funguje přístroj na výrobu ledových kostek?

Ledovače jsou většinou velmi kompaktní a na to, jaký přinášejí užitek, i poměrně malé stroje. Uvnitř výrobníku se skrývá nádrž na vodu, chladicí a topné prvky a elektrický motorek. Některá zařízení mohou být také připojena přímo k vodovodnímu potrubí, což může být velmi praktické v případě, že pravidelně vyrábíte větší množství kostek. Přístroje na výrobu ledových kostek chladí vodu zevnitř. Voda proudí kolem chladicích tyčinek a kostky tak mají pěkný tvar a čirý vzhled, na rozdíl od matných a popraskaných kostek z mrazáku. Ohřívací element zajišťuje dobré oddělení jednotlivých kostek při jejich vyjímání.

Jak dlouho trvá jeden výrobní cyklus?

Doba výroby kostek ledu se může lišit v závislosti na typu přístroje. Mnoho strojů má schopnost vyrábět kostky různých velikostí a délka trvání cyklu se tak může i u jednoho a toho samého přístroje lišit podle množství a velikosti požadovaných kostek ledu. Pokud chcete jen pár kostek, můžete je mít již za 10 minut, pokud však potřebujete 500 nebo 750 gramů kostek, může jejich výroba trvat hodinu nebo i déle. Některé stroje také uvádějí množství ledu, které jsou schopny vyrobit za 24 hodin, což může být až 12 kg. Mnoho strojů má funkci automatického vypnutí a displej zobrazující výběr programů atd.

Jak často je třeba ledovač čistit?

Stejně jako ostatní kuchyňské přístroje, které pracují s vodou, musí být výrobníky ledu pravidelně čištěny a udržovány. Z hygienických důvodů by měla být voda v nádrži vyměněna alespoň jednou denně, a to před přípravou kostek. I před prvním použití přístroj také raději vyčistěte, aby se do kostek nedostaly zbytkové nečistoty z výroby. Frekvence a způsob čištění je většinou doporučen přímo výrobcem v návodu. Obecně je možno říct, že nádržka na vodu i led by měla být po každém použití vysušena jemným hadříkem, aby nedošlo k poškrábání, protože v rýhách by se mohly později začít usazovat bakterie.

Jak výrobník čistit a udržovat?

Vzhledem k tomu, že se konstrukce jednotlivých výrobníků může velmi lišit, je třeba vždy striktně dodržovat pokyny výrobce k čištění, které bývají uvedené v návodu k použití výrobníku. Tyto pokyny mohou obsahovat i požadavky na použití určitého čisticího nebo udržovacího prostředku, například odvápňovače. Především v provozech, kde se používá voda v určitých intervalech, je třeba pravidelně výrobník čistit - obvykle v intervalu několika týdnů - roztokem octa nebo kyseliny citrónové. Frekvence potřebného čištění závisí také na stupni tvrdosti použité vody z vodovodu. V některých případech je z hygienických důvodů používána k výrobě ledových kostek neperlivá minerální voda.

Které jsou dostupné typy výrobníků ledu?

Existuje velký výběr výrobníků ledových kostek od různých výrobců. Tyto přístroje se mohou velmi lišit v kvalitě zpracování a funkcích. Rovněž v provozu nebo možnostech údržby strojů mohou existovat velké rozdíly. To se často projevuje v poměru cena / výkon. To, jaký přístroj je pro vás nejvhodnější, závisí na požadavcích a vkusu vašich zákazníků nebo účelu použití.

Závěr: Velmi praktická a hygienická výroba kostek ledu s výrobníkem ledových kostek pro nejrůznější využití.

Přístroje na výrobu rovnoměrných kostek ledu jsou pomocníkem do kuchyně. Využijete je nejen na nápoje a koktejly, ale také při přípravě různých pokrmů, např. ve spojení s drtičem ledu na výrobu ledové tříště a různých desertů nebo na chlazení pokrmů. Výrobníky vytvářejí velmi rovnoměrné kostky pohodným a hygienickým způsobem. Ledovač Vám rozhodně skvěle poslouží při přípravě nápojů při párty, takže můžete své hosty vždy perfektně obsloužit.