Stany

Sort by
Cena
Kategorie
Color
Material

Stan: putovní domov v lůně přírody

Kempování je velmi oblíbený způsob dovolené zejména pro rodiny. Děti tak mohou trávit maximum času v přímém kontatku s přírodou. Stanování také nabízí skvělou zábavu venku – zůstaňte vzhůru, pozorujte nebe plné hvězd a počítejte padající meteority. V našem online obchodě naleznete široký výběr kvalitních stanů, od rodinných po vyskakovací, tzv. Pop Up stany. Velmi rádi vám pomůžeme s nákupem.

Jak vybrat nejvhodnější stan

Při výběru vhodného stanu je nutné nejprve určit jeho rozměr – kolik osob by v něm mělo spát. Dále zda v něm potřebujete také úložný prostor pro vaše zavazadla. Rovněž jeho váha je důležitá – pro pěší turistiku či výpravu na kolech je vhodný obzvláště lehký model. Váha stanu závisí na typu použitého materiálu. Například nylon je lehčí než polyester, hliníkové tyče váží méně než sklolaminátové. Bezpochyby každý kempinkový stan by měl odolávat povětrnostním vlivům, ale pro výpravy do chladných a deštivých oblastí potřebujeme mnohem odolnější stan než třeba pro turistiku u Středozemního moře. Rozhodující kritérium nepropustnosti je výška vodního sloupce: toto číslo udává tlak vody, kterému látka stanu odolá tak, že nepropustí vodu dovnitř.

Jak postavit stan – návod pro začátečníky v kempování

Stan postavte ideálně na rovném a suchém plácku. Vstupní strana by měla být orientována proti směru větru. Stan pořádně připevněte kolíky k zemi. Dobře vypnutá kotvící lana udrží kempinkový stan při zemi i v silném větru. Tenké kovové pruty zasuňte do stanové plachty tak, aby pevně stál. Zní to komplikovaně? Pak vám doporučujeme praktický samorozkládací stan se systémem Pop Up, který se umí postavit takřka sám. Nezapomeňte také na matraci či karimatku a spací pytel.