Leštičky

Sort by
Cena
Kategorie
Color
Material
  1. 1 939 Kč
    UVP 3 249 Kč
    (95)
  2. 3 179 Kč
    UVP
    (92)

Blýská se celá dílna – Co vám dá leštička?

Pro oživení ochranného a krásného nátěru automobilu nebo motocyklu je leštička nástrojem, který v porovnání s manuální aplikací lesku značně usnadňuje práci. Zde najdete krátký manuál, který vám pomůže s výběrem.

Proč leštičku?

Leštící stroje vám pomohou oživit krásný lak na automobilu. V případě, že vlivem dlouhodobého vlivu prostředí, prachu, písku nebo jiných látek barva zmatní. Použitím vhodných leštících prostředků se bude váš automobil opět blýskat a povrch bude opět plně chráněn. Při leštění lze odstranit i malé škrábance, aniž byste museli aplikovat nový nátěr. Rozdíly v provedení, funkcích a výkonu určují, zda je stroj vhodný pro profesionály nebo domácí dílnu.

Jaká je správná rychlost leštičky?

Výsledek leštění můžete ovlivnit nastavením vhodné rychlosti. Pokud zpočátku zvolíte leštění o nízké rychlosti menší než 1000 otáček za minutu, máte jistotu rovnoměrného rozložení lesku. Příliš vysoká rychlost v kombinaci s příliš hrubými houbami je pro autolak nepříznivá.

U rotačních leštiček se doporučuje maximální rychlost při 3000 ot / min., protože účinnost strojů je větší než u excentrických zařízení. S excentrickým lešticím strojem můžete použít rychlost i více než 6000 ot / min. Správná rychlost závisí na tvrdosti a velikosti leštícího média. Abyste dosáhli čistého lesku, měli byste začít s nízkými otáčkami a zvolit vhodnou rychlost pro leštící prostředek.

Co je to excentrická leštička?

V případě excentrického lešticího stroje se pro rotační pohyb používá oscilace, to jest kolísavého pohybu leštícího kotouče. Pohyb kotouče je imitací přirozeného pohybu ruky a je vyvolán buď tzv. nuceným pohonem, nebo odstředivými silami. Excentrická leštička je méně účinná než rotační přístroj, což v žádném případě neznamená nic špatného. Pomalejší pohyb vám dá dostatek času vnímat styk s povrchem. Teplota na povrchu zůstává také nižší, což snižuje efekt hologramu, tak viditelný na slunci a kruhové stopy na laku. Přístroje jsou navrženy tak, aby v počátcích umožnily hladké vplutí do práce. Kdo již zvládá dokonale techniku práce s oscilační leštičkou a již potřebuje lepší výkon, může později přistoupit k používání rotačního stroje.

Co musí umět leštička?

Automatická leštička přepne v různých fázích kotouč. Stroje jsou buď kabelové, nebo s baterií. Zařízení, která čerpají energii z baterie, mají z hlediska flexibilního provozu velkou výhodu. Leštičky by měly mít vyměnitelné kotouče, na které je možno upevnit leštící média z různých materiálů v různých velikostech. Některá zařízení mají užitečnou pojistku, která zajistí, že pokud dojde k vypnutí a opětovnému zapnutí napájení, zařízení se znovu nespustí.

Které nástavce potřebujete na leštičku?

Při leštění se používá vyměnitelný nástavec, který rozprostírá lesk. Abyste dosáhli žádoucího účinku a osvěžení nátěru bez nutnosti odstranění škrábanců, postačí vám měkké houby. Při opravě poškrábání jsou nutné v určitých místech použít hrubší prostředky, které vizuálně začistí hrany škrábanců a zajistí plynulý přechod.

Na konečný výsledek má také vliv velikost příslušenství. Například u rotačních leštiček umocníte účinnost použitím velkých leštících médií. U excentrických leštiček naopak účinek zvýšíte použitím menších podložek, protože vyhovují oscilačnímu pohybu. Kvalitní leštičky jsou často již doplněny sadou příslušenství.

Jaká leštidla potřebujete pro svoji leštičku?

Leštidla jsou k dispozici tekutá podobě nebo jako pasta. Který prostředek má nejlepší vliv na leštění je subjektivní. Různé přípravky jsou vhodné pro různé typy nátěru. Typ lesku je zásadní. Také složení složek závisí na vašich preferencích. Zatímco někteří při obnově nátěru přísahají na vosk, jiní nedají dopustit na nanotechnologie a akrylové prostředky. Na začátku se doporučuje koupit malá balení různých leštěnek a zjistit, která je nejlepší. Jak pracovat s leštičkou?

Za prvé je třeba celý vůz důkladně omýt a očistit a také zalepit plastové díly, jako jsou těsnění na oknech a nárazníky. Leštěnku aplikujte vhodnou houbou nebo látkou. Poté lešticí stroj vizuálně zkontrolujte, zda nedošlo k poškození, a začněte od nízkých otáček. Při leštění je důležité provádět pohyby v přiměřeném rozsahu, hlavně ne příliš dlouhé v rozích a hranách. Pokud jsou leštěné příliš dlouho, může dojít k optickým rozdílům ve srovnání s rovnou plochou.

Po použití leštičky se k finálnímu leštění použije měkká, čistá tkanina. Leštičky lze použít na automobily i na motocykly.

Co od leštičky očekávat?

Před zakoupením leštičky srovnejte výsledky testů jednotlivých leštiček. Skutečný výkon se může projevit pouze v praxi. Všechna zařízení by měla mít certifikát kvality. Je také možno vybrat z širokého sortimentu nejrůznějšího příslušenství, které je často součástí dodávky nové leštičky. Kotouče a příslušenství by mělo jít snadno vyměnit.

Závěrečné rozhodnutí o koupi

Začátečníci si vybírají excentrický leštící stroj, který je dodáván s mnoha různými polštářky jako příslušenstvím. Chcete-li začít přímo s automobilovým lešticím strojem z kategorie rotačních leštících strojů, měli byste zvážit přístroj, který zajistí i nízké otáčky pod 3000 ot / min. Další hodnotou, která při výběru hraje roli, je hlasitost. U příliš hlasitého zařízení se doporučuje jako příslušenství koupit i ochranná sluchátka.