(80)
Doprava zdarma

Není skladem

vč. 21% daně

Highlights

  • Infratopení z pozinkovaného a práškem lakovaného plechu 650 W
  • Přírodní teplo
  • Ochrana proti přehřátí a přepětí
  • Třída ochrany: IP20 zástrčka / pevné připojení IP44
  • Zadní stěna se speciální tepelně odolnou barvou
  • Třída ochrany termostatu IP20
  • Vhodné i pro velké místnosti s vysokými stropy
  • Extra lehká, bezrámová konstrukce
Highlight Image

Co to je infrazáření?

Slunečné paprsky letí miliónů kilometrů studeným vesmírem a nakonec nás stačí bezvadně ohřát. Důvod pro tento fenomén jsou elektro-magentické vlny. Tyto vlny vyzařují pomocí molekulárního kmitání energii, kterou vnímáme jako teplo. Na rozdíl od kratších vln, jako jsou např. rentgenové vlny, působí infravlny velmi pozitivně na lidský organismus jelikož působí jako přirozené teplo. Jemný rozdíl je, že oproti běžným topidlům infratopidlo přímým zářením neohřívá vzduch místnosti ale okolní zdi, nábytek a i dokonce člověka. Zdi přitom toto teplo absorbují a pak jej pomalu odevzdávají do vzduchu místnosti. Zdivo zůstává teplé a suché a případná vlhkost a plíseň již nemají šanci.

Jaký topný výkon potřebuji?

Při výpočtu potřebného topného výkonu infratopidla se nepoužívá objem prostoru ale okolní povrch, což jsou obvykle okolní čtyři zdi, země a strop. Výpočet se dá ale zjednodušit tím, že je potřebný výkon určen na základě plochy místnosti. Potřebujete tedy napřed délku a šířku místnosti a pokud počítáte s průměrnou výškou místnosti o 2,6 m, potřebujete výkon infrapanelu na jeden m² ve výši 75W. U místnosti o 30m² by to bylo celkem 2250W (30x75).

Tím pádem musíte tento topný výkon ve výši 2250W rozdělit na několika topných panelů - např. 2x 900W + 1x 450W nebo 2x 1200W.

Vyšší výkon infrapanelu neznamená bezpodmínečně vyšší spotřebu: pokud používáte externí termostat, topidlo se po dosažení určité teploty samostatně vypne. V naši nabídce najdete i další příslušenství jako je např. bezdrátový termostat. Dbejte na to, že výkon 75 W/m² spočívá na výšce místnosti o 2,6m. Jeli místnost vyšší, přidejte prosím dalších 5W za každých 5 cm. Např. u místnosti o výšce 3m se musí tedy počítat +40W, což znamená, že 1m² potřebuje topný výkon ve výši 105W. V naši místnosti o 30m² by to tedy bylo 30x105 = 3150W. Podle toho jakou má místnost tvar, musíte zvolit správnou velikost a počet topidel. Představte si infračervené sálaní jako světlo a všimnete si, že velkou místnost nevysvítíte pouze jedním zdrojem světla ale že potřebujete několika zdrojů, které lze šikovně umístit, aby byla místnost optimálně vysvícena.

Při topení infrapanelem má sálaní dosah asi do 3,5m a stejně jako světlo ztrácí intenzitu po určité cestě. Ve příliš vlhkých místnostech - jako např. v koupelně - vám doporučujeme potřebný výkon zdvojnásobit - z vaši koupelny takto uděláte snadně osobní saunu.

Art. Nr.:
Detaily produktu
x
Detaily produktu
Zásilka
x
Zásilka
  • 1 Spínací zásuvka
  • 1 návod
Hodnocení
x
Hodnocení
Filtr

Často navštěvované produkty