Jídelní židličky

Filter
barevná skupina
  1. barevnábéžovábíláfialováhnědámodráoranžováprůhlednárůžovástříbrnázelenázlatáčernáčervenášedážlutá
materiál

Kupujete dětskou židličku? Nechte si poradit

Dětská vysoká stolička je jedním z důležitých předmětů v životě dítěte. Umožňuje dětem zúčastnit se rodinných rituálů kolem stolu a také podporuje sezení. Při nákupu dětské jídelní židličky vám rádi poskytneme návod, podle jakých kritérií židli vybrat.

Proč potřebujete dětskou vysokou židli?

Společné jídlo je i v dnešní uspěchané době důležitou součástí života, kdy se celá rodina sejde pohromadě, a děti samozřejmě nechtějí chybět. Vysokou židli můžete přisunout přímo ke stolu a děti budou šťastné, že vás mohou pozorovat a napodobovat. Malé děti ještě nemůžete posadit na normální židli, a to ani, jsou-li podepřeny polštáři, protože kvůli nedostatečné opoře a stabilitě hrozí nebezpečí podklouznutí a pádu. Dětské stoličky jsou speciálně navrženy tak, aby vyhovovaly potřebám malých dětí, mají upínací pásy a zábranu a snadno se čistí. Různé doplňky, jako jsou redukce sedadel, pomáhají přizpůsobit židli individuálním potřebám dítěte.

Kdy potřebujete dětskou vysokou židli?

Předtím, než dítě posadíte do vysoké stoličky, mělo by být schopno samo sedět vzpřímeně po dobu asi 15 minut. Většina dětí je připravena ve věku asi 9 měsíců, závisí to ale nejen na vývoji zádových svalů, ale také na konstrukci stoličky. Některé modely jsou vhodné pouze pro starší děti, u kterých se předpokládá, že je dítě schopno zůstat na židli samo a bez dozoru, zatímco jiné mají sedák podobný autosedačce. Sedátku věnujte velkou pozornost, není dobré, sedí-li se dítěti nepohodlně nebo musí-li zaujmout nepřirozenou, křečovitou polohu.

Jak dlouho potřebujete dětskou stoličku?

Odpověď na tuto otázku není jednoznačná. Obecně se předpokládá, že dítě by mělo používat vysokou židli až do doby, kdy dosáhne nohama na zem. To by ale znamenalo, že děti budou na vysoké židli sedět až do 5. nebo 6. roku věku. Mnoho rodičů z důvodů bezpečnosti a doporučení po správné držení těla používá normální židli v kombinaci se stoličkou pod nohy, jakmile jejich potomci vydrží u jídla celou dobu bez pomoci nebo opory. Jaké typy dětských stoliček existují? Sortiment vysokých dětských židlí je velký, různé modely na trhu mají různé výhody a nevýhody a poskytují dětem oporu různým způsobem. Než židli koupíte, položte si otázku, jaký tlak bude na židli působit a jaké budete potřebovat příslušenství k zajištění bezpečnosti vašeho dítěte, například redukci sedadla apod. Vysoké židličky bývají opatřeny stolečkem, na odložení jídla a opěrkou na nohy. Dalším prvkem je stupátko, které dětem umožní vylézt na židli sami, až jsou na to dostatečně staré a zdatné. Tyto stoličky rostou spolu s dítětem a je možno i nastavit. Kombinované židličky jsou velmi praktické, protože mají v sobě integrovaný stolek, u kterého mohou děti samostatně jíst nebo si u něj hrát či malovat. Tento typ stoličky se bude hodit i poté, co děti již nepotřebují bezpečnostní vysokou stoličku ke stolu, kde již sedí na normální židli. Spolu s redukcí sedadla pro nejmenší děti je možno tuto stoličku používat léta a nepotřebujete pro každou věkovou etapu jiný model. Vysoká židle se sedačkou připomíná autosedačku a umožňuje nejmenším dětem, které ještě neumějí sedět, účastnit se také dění u stolu. Cestovní vysoká židle je velmi flexibilní, protože je možno ji rozebrat vzít s sebou na dovolenou. Další prvky, jako je redukce sedadla, pomáhají přizpůsobit židli dítěti. Cestovní vysoká stolička je mobilním řešením na cesty.

Jaká je správná výška stoličky?

Důležité je, aby židlička poskytovala dítěti správnou oporu a pomocí bodových pásů nebo popruhů zabránila vyklouznutí a pádu dítěte. Křeslo musí být pohodlné, aby se dítě necítilo stísněně a nespojovalo si s židličkou negativní zážitky. V podstatě volíte mezi rostoucími židlemi a kombinovanými židlemi, přičemž oba typy mají své výhody a nevýhody. Pomocí nástrojů, jako je redukce sedadel, můžete kompenzovat případné rozdíly ve velikosti sedačky, což vám umožní přizpůsobit větší model tak, aby vyhovoval potřebám malého dítěte. Detaily, jako je velikost nebo zpracování a použité materiály, rozhodují, nakonec rozhodují, kterou židličku byste si měli nakonec vybrat.

Závěr

Který typ dětské židličky nakonec zvolíte, závisí na vašich osobních preferencích. Obecně byste se však měli ujistit, že vysoká stolička pro děti je precizně zpracovaná a použité materiály neobsahují žádné škodlivé látky. Dětská židlička bude v průběhu let intenzivně využívána a velmi zatěžována, a proto by měla být robustní a stabilní. Také byste měli věnovat pozornost bezpečnosti dítěte, v u pokud budou v židličce sedět malé děti, nesmí chybět bezpečnostní doplňky, jako jsou pásy. Kromě toho musí být okraje a rohy zaobleny a židle by neměla mít žádné otvory, v nichž by mohlo dojít ke skřípnutí dětských prstíků.

© tectake   |   Všechny ceny zahrnují DPH, doprava zdarma.

Dodací a přepravní náklady na území České republiky:

- Do České republiky je doprava zdarma!
- Vlastní převzetí zboží kupujícím není možné.

Dodací lhůta je:

- V rámci České republiky: 2-4 pracovní dny (od pondělí do pátku, s výjimkou státních svátků)
- Pokud jste platili převodem nebo poštovní poukázkou, expedice zboží může mít prodlení 1-2 dny.
- Při zpoždění dodávky, např. pokud produkt není momentálně na skladě, Vás budeme obratem informovat.

Přeprava zboží v den objednávky je možná:

- Při příchozí platbě do 09:00 (od pondělí do pátku, svátky vyloučeny),
- Pokud vyberete způsob okamžité platby (PayPal, PayU, kreditní kartu, online převod),
- V případě dostupnosti zboží (vyloučeno je zboží, které není skladem; produkty s datem dodání a předprodeje).

Veškeré ceny na této stránce zahrnují DPH.
Uvedené dodací lhůty platí pouze pro zboží, které je zobrazeno v online obchodu.